گزارش اولین رویداد ایده بازار

این رویداد در روز شنبه، سوم اسفند ماه 1392 توسط اداره کل انجمن های علمی و امور المپیادها در مجموعه تالارهای دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با هدف افزایش توانایی و روحیه کارآفرینی و ایده پردازی دانشجویان و همچنین ارتباط موثر وشفاف بین دانشجویان و صاحبان صنعت و سرمایه برگزار شد و میزبان 160 نفر از مشتاقان ایده پردازی و کارآفرینی بود.

رویداد ایده بازار به دنبال چهارمین دوره مسابقه یک پرسش یک ایده که در آن از دانشجویان درخواست شده بود که ایده های خود را در خصوص راه اندازی کسب و کار پایدار و سود آور با 10 میلیون تومان پول ارائه دهند، طراحی و اجرا شد. پیرو سوال این مسابقه حدود 70 ایده به اداره کل انجمن های علمی و امور المپیادها ارسال شد که پس از داوری، 10 ایده جواز حضور در رویداد ایده بازار را کسب کردند. در اولین رویداد ایده بازار داورانی از دانشگاه، صنعت و بازار حضور داشتند تا پس از ارائه صاحبان ایده،آن را داوری نمایند.

در این رویداد در ابتدا به صاحب ایده یک فرصت 6 دقیقه ای جهت معرفی ایده خود داده می شود که صاحب ایده می بایست ایده خود را از نظر کاربردی بودن و اقتصادی بودن توجیه نماید. پس از آن به حاضران 6 دقیقه زمان داده می شود تا سوالات خود را از صاحبان ایده بپرسند و پاسخ او را بشنوند. و در نهایت داوران رویداد در مدت زمان 8 دقیقه صاحب ایده را به چالش می کشند.

پس از پایان ارائه صاحبان ایده به داوران 15 دقیقه تنفس داده شد تا امتیازات داده شده را جمع بندی نمایند و در نهایت صاحبان 3 ایده برتر معرفی شدند.به صاحبان ایده های برتر جوایزی از طرف اداره کل انجمن های علمی و امور المپیادها و حامیان رویداد تعلق گرفت که حدود ٪75 هزینه راه اندازی یک کسب و کار موفق از ایده خودشان را تامین می کند.

3 ایده برتر اولین رویداد ایده بازار در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

ایده اول

برچسب صفحه کلید فسفرسانس

اصغر غلامی

asghargholami@aut.ac.ir

کارشناسی ارشد مهندسی برق

ایده دوم

بازیافت ضایعات کرخانجات سنگ

امیرحسین خلیلیان پور

khalilian.1370@gmail.com

کارشناسی ارشد مهندسی عمران

ایده سوم

ساندویچ به سبک شما

پرهام ملک محمدی نوری

parham.mmn@yahoo.com

کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر

نتیجه رای گیری از نظر داوران در دوره اول
نتیجه رای گیری از نظر داوران در دوره اول

همچنین از حاضران در برنامه درخواست شد تا به ایده های برتر از نظر خود رای دهند که نتایج زیر حاصل رأی گیری از حاضران رویداد می باشد:

نتیجه رای گیری از نظر حاضرین در دوره اول
نتیجه رای گیری از نظر حاضرین در دوره اول