گزارش ایده‌بازار جشنواره کسب و کارهای نوپا

جشنواره کسب و کارهای نوپا، رویدادی بود که به اهتمام مدیریت فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حمایت بانک صنعت و معدن برگزار شد.
این جشنواره از یک سو عرصه‌ای برای ارائه دستاوردهای فنی- پژوهشی دانشجویان، دانش‌آموختگان، اساتید دانشگاه ها، کارآفرینان، صاحبان ایده های کسب و کار  و از سوی دیگر فضایی برای طرح نیازمندی‌های صنعت، که نهایتاً فرصتی را برای همکاری موثر و نظام‌مند صنعت و دانشگاه فراهم می‌آورد ، بود.

این جشنواره در دو بخش شامل نمایشگاهی و رقابت ایده های برتر برگزار گردید. طرح های شرکت کنندگان به‌طور کامل با معیارها و شاخص های از قبل تعیین شده مورد داوری و ارزیابی قرار گرفته و برگزیدگان مورد تقدیر قرار گرفتند.

برگزیدگان از جوایزی همچون جوایز نقدی، تسهیلات و امکان استقرار در مرکز رشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر بهره مند شدند. این رویداد در تاریخ 11 اسفند 94 همزمان با برگزاری اولین جشنواره کسب و کارهای نوپا در محل آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار گردید.

 

طرحهای منتخب به شرح زیر می باشند

ردیف عنوان ارائه دهنده
1 طراحی و ساخت سیستم بیولوژیکی – غشایی ترکیبی جهت حذف نیترات از آب چاه در مقیاس پایلوت دکتر الهام عبدااله زاده شرقی
2 پانسمان های پیشرفته زیست پلیمری محمود قفقازی
3 آزمون تشخیص بویایی ایران صفا طاهر خانی

 

اعضای پنل داوری را اساتید برجسته صنعت و معدن ( دکتر ولی اللهی و مهندس لاهیچی) و دانشگاه (دکتر نیکبخت و دکتر مقدسی ) تشکیل می‌دادند. لازم به ذکر است که اطلاعات کامل ایده‌ها در قسمت بانک ایده همین سایت موجود می‌باشد.