رفتن به محتوا

تمدید مهلت ارسال اثر به دومین ایده‌بازار و فن‌بازار صنعت آب‌وفاضلاب

دبير دومین رویداد ملي ایده بازار و فن بازار صنعت آب و فاضلاب از تمديد مهلت ارسال اثر به دبيرخانه اين رويداد تخصصي تا پايان اسفند ماه ۹۵ خبر داد.

دبیر دومین ایده‌بازار و فن‌بازار صنعت آب و فاضلاب از تمدید مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این رویداد تخصصی تا پایان اسفند ماه امسال خبر داد.

علی نقی‌خانی اظهار کرد: به علت استقبال چشمگیر ایده‌پردازان و همچنین درخواست شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاهیان، مراکز و موسسه‌های تحقیقاتی و محققان و مخترعان فعال در این حوزه، مهلت ارسال ایده‌ها و فناوری‌ها تا پایان امسال تمدید شد.

این رویداد ملی قرار بود روزهای سوم و چهارم اسفند ماه امسال به همت دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان تهران برگزار شود که با تمدید زمان دریافت ایده‌ها، برگزاری رویداد به اردیبهشت سال آینده موکول شد.

دبیرخانه ایده‌بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دریافت ایده‌های دومین رویداد آب و فاضلاب را همزمان با برگزاری هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری کشور در نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز کرد و تاکنون 210 ایده به دبیرخانه این رویداد ارسال شده است.

این رویداد ملی در دو بخشِ ایده بازار برای ارائه ایده‌های جدید و همچنین بخش فن بازار برای ارائه طرح‌ها و محصولات جدید ساخته شده، برگزار می‌شود و علاوه بر تکنولوژی و تجهیزات آب‌ و ‌فاضلاب، در زمینه مدیریت بحران در آب ‌و ‌فاضلاب نیز ایده‌های مربوط جمع‌آوری شده است.

رویدادهای ملی ایده بازار به طور کلی با استناد به دو اقدام ملی 8 و 9 از راهبرد کلان 3 نقشه جامع علمی کشور برگزار می‌شود و حمایت از ایجاد مراکز خدمات پشتیبان «ایده تا بازار»، ساماندهی فن‌بازارهای عمومی و ایجاد فن‌بازارهای تخصصی در حوزه‌های اولویت دار کشور، از جمله اقدامات ملی راهبرد کلان 3 نقشه جامع علمی کشور به شمار می‌آید.

در نخستین رویداد ایده بازار آبفا که سال گذشته در تالار آبگینه شرکت آب و فاضلاب استان تهران برگزار شد، 132 ایده به دبیرخانه ایده‌بازار امیرکبیر رسید که 18 طرح توسط هیات داوران در مرحله نخست داوری‌ها انتخاب و معرفی شد.

در جریان داوری مرحله دوم نیز هفت ایده به رقابت‌های نهایی راه یافتند که در مراسم پایانی، سه ایده اتصال قابل انعطاف، انبساط و انقباض با دوسر کاسه‌ای مفصلی – آنالایزر و کنترلر کلر باقیمانده در آب و اختراع روش جدید برای جابه‌جایی سیالات به عنوان برگزیدگان نهایی انتخاب شدند.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

بیشتر بخوانید:

تازه‌ترین اخبار و مقالات سایت

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[ultimatemember form_id=”7711″]