رفتن به محتوا

مزایای عضویت برای صنایع و شرکت‌ها

هزینه بسیار پایین در مقایسه با تحقیق و توسعه

واحدهای تخصصی «تحقیق و توسعه» یا «پژوهش و فناوری» در شرکت‌های صنعتی و بزرگ(با تعداد پرسنل محدود)، روزانه هزینه‌های قابل توجهی را صرف تحقیق و توسعه یا مهندسی معکوس برای غلبه بر مشکلات فنی می‌نمایند. به طوری که هزینه‌های تمام ‌شده تحقیق و توسعه(با توجه به محدودیت‌های هر شرکت هر چند بزرگ) بسیار قابل توجه است و از این‌رو به هیچ عنوان با هزینه‌های برگزاری چالش نوآوری قابل مقایسه نیست.

ریسک کمتر در مقایسه با تحقیق و توسعه

به رغم تأمین هزینه‌های واحد‌های تحقیق و توسعه در شرکت‌‌‌ها، فرآیند تحقیق و توسعه یا مهندسی معکوس در این واحدها همواره به موفقیت چندانی دست نمی‌یابد. با توجه به بخش‌های مختلف مرکز تبادل فناوری ایده‌بازار امیرکبیر، سرمایه‌گذار می‌تواند با کم‌ترین ریسک، به نیازهای خود دست پیدا نماید.

بی تردید سرمایه‌گذاری توسط سرمایه‌گذار زمانی میسر خواهد بود که طرح از نظر مفهومی و نمونه اولیه، معیارهای فنی و اقتصادی را گذرانده و مورد تأیید باشد.

شتاب و تسهیل به منظور شناسایی افراد خلاق و نوآور

امروزه یکی از مسائل مهم شرکت‌ها جذب و استخدام کارشناسان خلاق و نوآور در واحدهای تحقیق و توسعه است. ایده‌بازار امیرکبیر با توجه به متصل بودن به شبکه دانشگاهی، شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز علمی و تحقیقاتی و به طور کلی شبکه علمی کشور، بستر مناسبی برای شناسایی افراد خلاق و نوآور بوده و بخش گفتمان امیرکبیری(AUT Talk)، یکی از بخش‌های طراحی شده برای شرکت‌های نیازمند به جلب و جذب نیروی انسانی خلاق و نوآور برای تکمیل نیروی انسانی خود است.

آشنایی با فناوری‌های جدید و نوآورانه

شرکت‌هایی که توسعه فناوری را از طریق تحقیق و توسعه داخلی به مرزهای خود محدود می‌کنند، عملاً خود را از انبوه ایده‌های خلاقانه که خارج از محدوده شرکت وجود دارد، بی‌بهره می‌سازند. ایده‌بازار امیرکبیر با توجه به زیرساخت‌های موجود خود سعی در شناسایی و ارائه ایده‌ها و طرح‌های فناورانه و نوآورانه(از سراسر کشور) به صنایع داشته و دارد، که این موضوع می‌تواند بستر مناسبی برای شرکت‌های پیشرو در امر نوآوری و توسعه بازار خود باشد.

[ultimatemember form_id=”7711″]