سومین رویداد ملی ایده‌بازار خوراک و نوشیدنی برگزار شد

سومین ایده‌بازار خوراک و نوشیدنی، سوم اسفندماه ۹۸ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
در این رویداد که با حضور شرکت‌های صنایع غذایی کشور، فناوران، انجمن‌های صنایع غذایی و جمعی از مسئولین و متولیان امر برگزار گردید، شش طرح برتر این دوره معرفی شدند.

این رویداد با حضور دکترحسین وطن‌پور(مدیر دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت)، دکتر مالک نادری(مدیر ارتباط با صنعت و کارآفرینی دانشگاه صنعتی امیرکبیر)، دکتر حمید مقیمی(مدیر امور فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی)،دکتر بهروز جنت(رئیس مرکز تحقیقات حلال و دبیر کل رویداد)، مهندس علی‌اصغر زمانی(دبیر اجرایی رویداد)، آقای دکتر رستگار(مدیر فناوری های نوین سازمان غذا و دارو)، دکتر حمید خسروی(مشاور حوزه خوراک و نوشیدنی سازمان غذا و دارو) و مدیران و نمایندگانی از شرکت‌های عالیفرد(سن ایچ)، خوشگوار، بهنوش، فرآورده‌های لبنی رامک، فرآورده‌های لبنی کالین، فرآورده‌های لبنی ایران، لبنیات پاستوریزه پاک و…، سوم اسفندماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار گردید.

شش طرح منتخب در این دوره از رویداد به ارائه طرح‌ها، ایده‌ها و محصولات خود پرداختند که در نهایت هیئت داوران سه طرح را به عنوان برگزیدگان نهایی معرفی نمودند که لوح تقدیر رویداد و هدیه ویژه شرکت سن‌ایچ به منتخبین اهدا گردید. عناوین طرح‌های ارائه شده و منتخبین به این شرح است:

– “شیلین؛ پروتئین شیرین‌مزه مونلین” – منتخب رتبه اول

– “کمپلکس معلق کننده ذرات در نوشیدنی و دوغ” – منتخب رتبه دوم

– “نمک فانکشنال؛ در مسیر پیشگیری از افزایش فشار خون” – منتخب رتبه سوم

– “سوش پروبیوتیک لیوفلیزه شده بومی” – منتخب رتبه چهارم

– “پنیر فتای سین‌بیوتیک با استفاده از بتاگلوکان و بیفیدوباکتریوم” – منتخب رتبه پنجم

– “آفلامتر؛ شناسایی سریع آفلا توکسین” – منتخب رتبه ششم

اعضای هیئت داوران این دوره از رویداد عبارتند از:

آقای دکتر یوسف صادقیان – معاون اداره غذا و آشامیدنی سازمان غذا و دارو

آقای دکتر شایسته – مدیر فروش شرکت عالیفرد(سن ایچ)

آقای دکتر شیخ – عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه صنعتی امیرکبیر

آقای مهندس طالب اسلامی – مدیر عامل شرکت لبنی کالین

آقای دکتر علی زند وکیلی – مدیر حقوقی ایده بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر

آقای دکتر مرتضویان – عضو هیئت علمی دانشکده صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

در ادامه این رویداد نشست تخصصی با حضور آقای دکتروحید مفید(نائب رئیس هیئت مدیره فراورده‌های لبنی ایران)، خانم دکتر مستقیم(معاون تحقیق و توسعه شرکت لبنیات پاستوریزه پاک) و آقای مهندس محمد نادری(مدیرعامل ایده‌بازار امیرکبیر) با هدف معرفی ایده‌بازار امیرکبیر و تبیین ضرورت‌های برگزاری ایده‌بازارهای خوراک و نوشیدنی در رفع نیازهای صنعت کشور برگزار گردید.

ایده‌بازارهای خوراک و نوشیدنی با هدف حل چالش‌ها و نیازهای صنایع غذایی کشور از طریق شناسایی و حمایت از فناوری‌های نوآورانه و بهره‌برداری شرکت‌ها و فعالین صنایع غذایی کشور از این فناوری‌ها در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌گردند.
فرایند برگزاری سومین رویداد، با دریافت بیش از ۱۱۶ طرح، اختراع، ایده و محصول نوآورانه از سراسر کشور، از تاریخ ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ آغاز شد که پس از غربالگری طرح‌ها، برگزاری کارگاه‌های Mentoring و Coaching و در نهایت داوری‌های تخصصی، طرح‌های منتخب در تاریخ ۳ اسفندماه ۹۸(روز رویداد نهایی) ارائه و داوری شدند.
این رویداد توسط دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با همکاری سازمان غذا و دارو، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی، شرکت ایده‌بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر(به عنوان کارگزار رسمی تبادل فناوری وزارت بهداشت) برگزار گردید.

بیشتر بخوانید:

تازه‌ترین اخبار و مقالات سایت